Pixabay |
Jedna fotografija na Fejsbuku, Instagramu ili bilo kojoj društvenoj mreži srpskog turistu u Grčkoj može da košta i do 600 dinara, budući da 100 kilobajta košta 60 dinara, a za jednu fotografiju potreban je jedan megabajta.
"Najbolje je da građani prilikom putovanje u inostranstvo isključe svoje telefone sa rominga i tako su zaštićeni da neće koristiti neželjene usluge koje su veoma skupe", rekao je predsednik upravnog odbora Republičke unije potrošača, Denis Perinčić u Jutru na Prvoj.
On je posavetovao sve koji odlaze u inostranstvo na more da je najbolje da se priključe u lokalnim mestima - kafićima, restoranima i hotelima na vaj-faj mrežama i da pričaju preko Vac-apa i sličnim vidovima komunikacije.
"Reklamacija je način da se ostvari pravo potrošača i građani koji imaju problem da im se višestruko uvećavaju računi, iako su dobili ili kupili paket od koga očekuju da su zaštićeni od prekomerne potrošnje u romingu, imaju pravo da se žale", ističe Perinčić.
Kaže da za sada imaju vrlo malo žalbi i prigovora, a da nije kasno za žalbu ni kada račun stigne.
"Nije kasno, kada se mi umešamo mi ćemo istraživati i angažovati tržišnu inspekciju, koji je broj i odnos statistike u prodatim paketima, a koji je broj probijenih paketa i da li je došlo do nepotpunog informisanja prilikom odabira paketa", dodaje on.
Izvor: B92
Нема коментара:
Постави коментар